"Süper Lig’e çıkarsak kadroya öyle bomba isimler falan transfer etmeyeceğiz"

Semt pazarları açılmalı

Uçtu uçtu raket uçtu

Yaş ilerledikçe büyüyor

Çiçekçi esnafı Anneler günü için hafta sonu açık

Turuncu Beyazlılar Derneği başkanını seçti

Yüreğir'de bahar temizliği

 AÇEYDER’den destek çağrısı

Akdeniz Çukurova Eğlence Yerleri Derneği (AÇEYDER), pandemi dolayısıyla kapalı olan işletmelerden alınan vergi ve faturalarla ilgili hükümet ve yerel yönetimlerden destek ve yardım talebinde bulundu. Zor günler geçiren esnafın sorunlarına dikkat çeken AÇEYDER Başkanı Feridun Özkan, çözüm için adım atılmasını istedi. 

"TÜM TOPLUMA UYGULANSIN"

10 aydır kapalı olan özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin yaşadığı mağduriyeti dile getiren AÇEYDER Başkanı Feridun Özkan, "Salgının ve pandemi sürecinin ciddiyetinin farkındayız ve bunun için alınan önlemlerin gerekliliğini de savunuyoruz ancak bu kuralların herkes tarafından uygulanması gerekiyor. 20 günlük bir yasak tüm topluma uygulandığı takdirde bizler de bu kapsamda kapalı kalmayı doğru buluyoruz" dedi. 

BORÇ VE ÖDEMELERE DİKKAT ÇEKTİ

Sorunun parçası olarak gösterilmek istenmediklerine dikkat çeken Özkan, "Bu hastalığı yayan yalnızca eğlence mekanları değil. Biz hizmet sektöründe olan küçük ve orta ölçekli işletmeleriz ve evimizi büyük zorluklarla geçindirmeye çalışıyoruz. Bu şartları göz önünde bulundurarak bir genelge çıkarılmasını ve  kira, vergi, SGK pirimleri, kira stopajları gibi ödemelerden muaf tutulmak istiyoruz" diye konuştu. 

"DESTEK BEKLİYORUZ"

Ruhsatında bar, kulüp, diskotek ibaresi olan işletmelerin 10 aydır kapalı olduğunu belirterek, yaşadıkları zorlukları ifade eden Başkan Özkan, "Yasakların makul düzeyde yapılmadığına inanıyoruz. Örneğin Tekel bayilerin saat 20.00’den sonra alkol satması ya da hafta sonu alkol yasağının olmasının virüsle ne alakası olabilir" açıklamasında bulundu. Toplumsal olaylardaki duyarlılıklarını da anımsatan Özkan, yaşanan doğal afetler, savaş, terör, çocuk istismarı ve her türlü şiddet olaylarında tepkilerini ortaya koyduklarını ve aynı hassasiyeti toplumu felç eden Covid-19 salgınında da gösterdiklerini belirterek, özellikle hükümet ve yerel yönetimlerden eğlence mekanları ile ilgili bir düzenleme beklediklerini söyledi.Semt pazarları açılmalı

Çiçekçi esnafı Anneler günü için hafta sonu açık

Yüreğir'de bahar temizliği

“Yaşlılarımız başımızın tacıdır”

Zeydan Karalar Saimbeyli’nin yanında

Sevgi Evi çocukları ASKİ'de eğlenceli dakikalar geçirdi

Adana'daki Kızılay gönüllüleri ile bir araya geldi

Seyhan kadınların sosyal uyumu için görevde

Büyükşehir 25 ayrı noktada asfalt çalışmasını sürdürüyor

7 ROTARY KULÜBÜNDEN FARKINDALIK