"Süper Lig’e çıkarsak kadroya öyle bomba isimler falan transfer etmeyeceğiz"

Semt pazarları açılmalı

Uçtu uçtu raket uçtu

Yaş ilerledikçe büyüyor

Çiçekçi esnafı Anneler günü için hafta sonu açık

Turuncu Beyazlılar Derneği başkanını seçti

Yüreğir'de bahar temizliği

Kızılay, Kan ve Plazma Bağışı Bekliyor

Ramazan Saygılı, “ Plazma bağışlayın hastalara umut olun” çağrısında bulundu.

 Sadece doğal afetlerde değil, pandemi ile mücadele içinde sahadan ayrılmayan Türk Kızılayı, kan ve immün plazma bağışçısı bekliyor.

 

Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kanın sürekli bir ihtiyaç olması nedeniyle, kan ve plazma bağışçılarını, kan bekleyen hastalara umut olmaya çağırdı. 

 

“ŞİFA OLALIM”

Gerek hastanelerde acil kan bekleyen hastalar, gerekse COVID-19 pandemisi nedeniyle mücadele eden hastaların yalnız bırakılmamasını isteyen Başkan Saygılı, “Tüm Adanalı büyük ailemizin fertlerini, hayırseverlerimizi, bu pandemi sürecinde kan bağışı ve immün plazma bağışı yapmaya davet ediyoruz, destek olmalarını bekliyoruz. Hastanelerdeki büyük ailemizin kıymetli fertlerine şifa olalım” dedi.

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de ciddi bir şekilde pandemi süreci yaşadığını vurgulayan Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, şunları  söyledi:

 

“Koronavirüs salgının yarattığı etki nedeniyle, kan bağışındaki düşüş üzerine Kızılay, bu konuda hazırlıklı ve tedbirli olarak ödevini yapmaktadır. COVİD-19 salgını, ülkemizde hayatı yavaşlatırken Türkiye’de kan ihtiyacı devam ediyor.”

 

“PLAZMA BAĞIŞINA BEKLİYORUZ”

“Bağışçılarımız olmazsa biz eksik oluruz. Birlikte onlarla iyiliği büyütmek ve bulaştırmak ” diyen Başkan Saygılı, şöyle devam etti:

 

 “Koronavirüsü yaşamış dostlarımızı plazma bağışı yapmaya bekliyoruz. Bağışçımız koronavirüs tedavisi ile sağlığına kavuştuktan sonra, yapacağı bağış ile yine koronavirüs tedavisi gören 6 hastayı da iyileştirmiş olacaktır. Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlamalarında dahi Kızılay’ın www.kanver.org sitesinden randevu oluşturarak, Kızılay Kan Bağış Merkezlerine gidebilir kan ve plazma bağışında bulunabilir.”Semt pazarları açılmalı

Çiçekçi esnafı Anneler günü için hafta sonu açık

Yüreğir'de bahar temizliği

“Yaşlılarımız başımızın tacıdır”

Zeydan Karalar Saimbeyli’nin yanında

Sevgi Evi çocukları ASKİ'de eğlenceli dakikalar geçirdi

Adana'daki Kızılay gönüllüleri ile bir araya geldi

Seyhan kadınların sosyal uyumu için görevde

Büyükşehir 25 ayrı noktada asfalt çalışmasını sürdürüyor

7 ROTARY KULÜBÜNDEN FARKINDALIK