Emrah Kozay " Çukurova’da engelleri sevgi ile aşmaya devam edecek ve engelsiz bir kent için en iyi hizmeti vermek için çabalayacagız "

- ÇUKUROVA Belediye Başkanı Emrah Kozay, Hayal Park Tesisleri içinde faaliyet gösteren bölgenin ilk ve tek ‘Engelsiz Yüzme Havuzu’nu ziyaret etti.

GÜNCEL 7.07.2024 12:51:00 0
Emrah Kozay

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediye Başkanı Emrah Kozay, Hayal Park Tesisleri içinde faaliyet gösteren bölgenin ilk ve tek ‘Engelsiz Yüzme Havuzu’nu ziyaret etti. Başkan Kozay, “Sadece Çukurova ilçemizdeki ve Adana’daki engellilere değil, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımıza da hizmet veriyoruz. Engelli çocuklarımız burada hem eğleniyor hem de rehabilite oluyorlar. Çukurova’da engelleri sevgi ile aşıyoruz” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, Hayal Park Tesisleri içerisinde bulunan Engelsiz Yüzme Havuzu’nu ziyaret ederek, havuzda eğlenen ve eğitim gören çocuklarla ve aileleriyle sohbet etti. Havuza girişinde yetkililerden bilgi alan Başkan Kozay, engelli çocukların havuzda eğlenmesini izledi, çocuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti ve kendisinden bir istekleri olup olmadığını sordu. Engelli çocuklar ve gençler Kozay ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

‘ENGELLERİ SEVGİ İLE AŞIYORUZ’

Tesisin sadece Çukurova2ya değil çevre illere ve ilçelere de hizmet verdiğini kaydeden Başkan Kozay, “Başka yerlerden de engelli vatandaşlarımız ve özellikle çocuklar grup halinde hem eğlenmek hem de rehabilite olmak için havuzumuza geliyor. Amacımız Çukurova’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın mutlu bir yaşam sürmesi. Herkese kapımız açık. Çukurova’da engelleri sevgi ile aşmaya devam edecek ve engelsiz bir kent için en iyi hizmeti vermek için çabalayacağız” dedi.

BÖLGE HALKININ YAZ- KIŞ HİZMETİNDE

Engelsiz Yüzme Havuzu'nda yaz aylarının başlamasıyla kayıtlar rekor sayıya ulaştı. Havuz yaz-kış, hafta içi her gün engellilere hizmet veriyor. Randevu sistemiyle çalışan havuza ilgi, bölgede tek olması nedeniyle giderek artıyor. Özellikle Adana dışından gelenler havuzu tedavi amaçlı kullanıyor. Tüm havuz ve eğitim hizmetlerinin ücretsiz olduğu tesisten vatandaşlar memnuniyetle ayrılıyor. (DHA)


Türkiye'de İnsanların Kaderini Belirleyen TÜİK Kalemleri...

Çukurova Havalimanında Sona Doğru... Ünlü Gazeteci Anlattı...

Adana’da Ormanlara İzinsiz Girişler Yasaklandı... Yasaklanan Yerlerin Listesi..

Müzeyyen Sevkin "Şakirpaşa Havalimanı’nı gözden çıkaranları Adanalılar da Gözden Çıkaracaktır"

Zeydan Karalar" Biz yatırımcıya destek mi olacağız, köstek mi olacağız"

Dolmuşlar'dan Belediye Önünde Eylem.

TOKİ Ceyhan Konutları Teslim Edilmeye Başlandı.

31 Mart yerel seçimlerinde ..YSK, seçimde kayıtlı seçmen sayısını, 61 milyon 441 bin 882 olarak belirledi.

Adana'da Kaç Kişi Sandık Başına Gidecek Belli Oldu....

Asal Araştırma, Adana Büyükşehir Anketinde Karalar-Kocaispir "ATBAŞI "


18.07.2024 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNİ

Adana 01 FK'nın Yeni Teknik Kadrosu Belli Oldu.

Ali Demirçali "Yüreğir’de Engelli Kardeşlerimizin Yüreklerine Dokunmaya Devam Edeceğiz.”

"Türk Gençliğini Bir Kere Daha Ülkü Ocaklarına Davet Ediyorum.”

Karaisalı Belediyesi "Hizmet İçin Her Yerdeyiz"

Aladağ Belediyesi "Hedef Güvenli ve Konforlu Yollar"

Adana'da Torbacı Operasyonları Devam Ediyor.