TÜED Şube Başkanı Vuranay "Bugün İçin En Düşük Emekli Maaşı 25 bin lira Olmalıdır "

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Ali Vuranay, 6 aylık enflasyon olan 24,73 dolayında yapılması öngörülen emekli maaş zammının yetersiz olduğunu belirterek güncel şartlarda emekli maaşının en az 25 bin lira olması gerek

GÜNCEL 6.07.2024 09:06:00 0
TÜED  Şube Başkanı Vuranay

Emeklinin perişan durumda olduğunu öne süren TÜED Adana Şube Başkanı Ali Vuranay, “Emekliler için 6 aylık enflasyon farkı olarak verilmesi öngörülen 24,73’lük artış hiçbir şey yapmaz. Rüzgârı hafiften de olsa kıpırdatmaz. Özellikle de yıllarını vermiş emeklilerimizin on bin liranın altında maaş alanlarına Allah yardım etsin.” dedi.

“EMEKLİ ZOR DURUMDA”

Hükümet emeklileri yoksullaştırmak için elinden geleni yaptığını iddia eden TÜED Adana Şube Başkanı Ali Vuranay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Emekli çok zor durumda. Hükümet Emeklileri yoksullaştırma, yoksullaştırma politikalarına son vermesi lazım. Bunun dışında maaş bağlama oranlarımızın yüzde yetmişlere çıkartılması lazım. Geçmiş dönemde yapılan 5510 sayılı yasanın geri getirilmesi lazım. Emeklilerimizin maaş bağlama oranları şu anda yüzde yirmi sekizlere kadar düştü. Dört bin liraya üç bin beş yüz liraya tekabül eden maaşlar. Sonra hükümet çıkıyor, En düşük emekli maaşı on bin lira diyor. Hükümetimizin emeklileri yoksullaştırma politikalarına son vermesini istiyoruz.”

“EMEKLİ MAAŞI EN AZ 25 BİN LİRA OLMALIDIR”

Emeklilerin düşük ücreti hak etmediğini ifade eden Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Ali Vuranay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bizler bunlara layık değiliz. Bugün siz kendinize geldiğinizde bir gecede karar çıkartıyorsunuz. Zamlarını yüzde elli, yüzde altmış oranında yapıyorsunuz.  Biz 10 bin lira ile geçinirken, onlar yüksek maaşlarla geçinemiyor mu? Varsın elli bin lira alsınlar. Mehmet Şimşek Bey'in almış olduğu zam miktarı kaç tane emekliyi besler? Bunu hiç düşünüyor mu? Evet, o maaşlar hakkındır ama bir defada kendinizi elinizi vicdanınıza koyun. “Bu zamlardan biz feragat ediyoruz. Maaş farkımız hükümetimize devletimize kalsın” deyin. Hükümet bitti diyorsunuz, devlet bitti diyorsunuz, paramız yok diyorsunuz ama kendinize zam yapmaktan geri kalmıyorsunuz. Sonra garibim emekliye yeterli zam vermiyorsunuz. Şu bilinmelidir ki, bugün için en düşük emekli maaşı 25 bin lira olmalıdır. Bunun dışında bir ücret Emekliyi mutlu etmeyecektir.”


Türkiye'de İnsanların Kaderini Belirleyen TÜİK Kalemleri...

Çukurova Havalimanında Sona Doğru... Ünlü Gazeteci Anlattı...

Adana’da Ormanlara İzinsiz Girişler Yasaklandı... Yasaklanan Yerlerin Listesi..

Müzeyyen Sevkin "Şakirpaşa Havalimanı’nı gözden çıkaranları Adanalılar da Gözden Çıkaracaktır"

Zeydan Karalar" Biz yatırımcıya destek mi olacağız, köstek mi olacağız"

Dolmuşlar'dan Belediye Önünde Eylem.

TOKİ Ceyhan Konutları Teslim Edilmeye Başlandı.

31 Mart yerel seçimlerinde ..YSK, seçimde kayıtlı seçmen sayısını, 61 milyon 441 bin 882 olarak belirledi.

Adana'da Kaç Kişi Sandık Başına Gidecek Belli Oldu....

Asal Araştırma, Adana Büyükşehir Anketinde Karalar-Kocaispir "ATBAŞI "


18.07.2024 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNİ

Adana 01 FK'nın Yeni Teknik Kadrosu Belli Oldu.

Ali Demirçali "Yüreğir’de Engelli Kardeşlerimizin Yüreklerine Dokunmaya Devam Edeceğiz.”

"Türk Gençliğini Bir Kere Daha Ülkü Ocaklarına Davet Ediyorum.”

Karaisalı Belediyesi "Hizmet İçin Her Yerdeyiz"

Aladağ Belediyesi "Hedef Güvenli ve Konforlu Yollar"

Adana'da Torbacı Operasyonları Devam Ediyor.