Korkut Daban


Bu Oyuna Gelmeyeceğiz…..

Gundeme Dair..


                                           BU OYUNA GELMEYECEĞİZ

Son bir yıldır güzel ülkemde CIA ve MOSSAD başta olmak üzere huzur ve güven ortamını baltalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Son yıllarda yapılan ciddi operasyonlar sayesinde Güneydoğu ve Doğu Anadolu bitme aşamasına gelen terör örgütünün güç kaybı Batılı düşmanlarımızı belli ki tedirgin etmiş.

Özellikle 2023 Mayıs ayında ki Başkanlık Seçimleri ve geçtiğimiz Mart ayında yapılan Yerel Yönetim Seçimleri öncesinde sözde Milliyetçi görünümlü ancak Batılı İstihbarat Örgütlerinin maşası olmaya aday bazı marjinalsiyasetçiler fitilin ateşlenmesine adeta davetiye çıkardılar.

On yılı aşkın bir süredir devam Suriye İç Savaşı ve sonrasında yaşanan Zorunlu Göç dalgası ile 3 Milyonu aşkın Suriye Vatandaşı ülkemize sığınmak durumunda kaldılar. Öyle ki bizler Osmanlı Bakiyesi bir Millet olarak bu savaş mağdurlarına yüzümüzü dönemezdik.

Ve bir türlü bitmeyen İç Savaş nedeniyle Suriye’den gelen sığınmacılar doğal olarak Sosyal Yaşama entegre oldular. Öyle ki kız alıp vermeler dahi gerçekleşti. Dahası özellikle teknik sınıflarda ülkemizde ciddi bir sorun olmaya başlayan personel temini konusunda İş Dünyası için deyim yerindeyse can simidi oldular diyebiliriz.

Söylemeden geçemeyeceğim bir konu daha var. Suriyeli kızları eş olarak alanlar ve ahırdan bozma evlerini ve iş yerlerini yüksek rakamlarla kiraya veren fırsatçılardan bahsetmesem vicdanım rahat olamayacaktı.

Dokuzuncu Köyden kovulsam da doğruları söylemekten asla vazgeçmeyeceğim. Savaş Mağduru sığınmacı bir toplumdan olabildiğince de istifade ettiğimizi deunutmayalım. Lütfen önce iğneyi kendimize batırmasını bilelim!

Başlangıçta sadece BM, AB ve Dünya Bankası gibi uluslararası yardım kuruluşları tarafından sağlanan Fonlar ve Yardımlar sayesinde desteklenen sığınmacılar zamanla çalışma hayatına entegre oldular. Öyle ki çok çalışıp kendi işletmelerini kuran Türkiye’ye katma değer sağlayan iş insanları dahi oldu.

Belli aralıklarla dış mihraklar tarafından kaşınan Suriyeli Sığınmacılar konusu dalgalı olarak gündemde yer almaya devam etti.

Bir süre sonra Suriyeli Sığınmacılar çok fazla gündemde yer almaz oldu. Özellikle işlerin iyi gittiği ekonomik sıkıntıların yaşanmadığı bu dönemde deyim yerindeyse bizden birileri oldular.

Covid19 Salgınıyla başlayan Pandemi Sürecinde ve müteakibinde oluşan ekonomik kriz ile beraber birileri yeniden Suriyeli Sığınmacılar meselesini kaşımaya başladı. Bu provokasyon kokan girişimlerin altında Batılı İstihbarat Örgütleri ve onların ülkemizde ki uzantıları olan FETÖ ve PKK yandaşları olduğunu Sosyal Medya hesaplarından çok rahat anlayabilirsiniz.

Son DÖNEM FETÖ terör örgütüne ve PKK Dağ Kadrosuna yönelik yapılan nokta operasyonlar amacına ulaşmış görünüyor.

Gelelim asıl meseleye. Türkiye özellikle son zamanlarda Dış Politika da çok önemli adımlar atmaya başladı. Mısır ile başlayan karşılıklı görüşmeler ardından Suriye ile başlayacak ilk adım öncesinde kurgulanan Suriyeli Sığınmacılara yönelik saldırıları tesadüf olarak görmek biraz safdillik olur.

Bizler biliyoruz ki Suriye İç Savaşı bitmeden ülkemizde ki Sığınmacıların ülkelerine dönmesi mümkün olmayacaktır. Dahası İsrail Terör Devletinin Filistin’de gerçekleştirdiği Soykırım nedeniyle Dünya Kamuoyunu meşgul edecek yeni konulara ihtiyacı var. İsrail bu nedenle bölgede huzur ortamı oluşmasını istemiyor.

Yine Amerika’nın Irak ve Suriye’nin kuzeyinde boşalttığı bölgeler PKK/YPG gibi Terör Örgütü Mensuplarını yerleştirmeye çalıştığını cümle alem biliyor. Tam da Türkiye’nin Suriye ile görüşmelere başlayıp ardından Sığınmacılar için geri dönüş yolunu açmaya yönelik hamleleri esnasında başlatılan bu Provokasyon mutlaka siz değerli kamuoyu tarafından dikkate alınılacaktır.

Dört bir yanı ateş çemberi olan Ülkemizin su danbahaneler ile sıcak çatışma ortamına çekmek isteyen Batılı İstihbarat Örgütleri asla bu emellerine ulaşamayacaktır. Bu Kadim Medeniyetin Mirasçıları feraset sahibidir.

Kayseri gibi Anadolu Coğrafyasının mümtaz şehrinde nifak fitilini ateşlemeye çalışanlar asla bu milletin temsilcileri değildir. Bizler bugüne kadar sabırla misafir ettiğimiz Suriyeli Sığınmacıları günü geldiğinde yine usulüne uygun bir şekilde ülkelerine uğurlamasını biliriz.

Gün birlik olama günüdür! Bizi birbirimize kırdırma maksadı taşıyanlar boşa heveslenmesinler.

Şunu çok iyi biliyoruz ki. Ne Kayseri’de Suriyeli Sığınmacılara saldıranlar ne de Suriye’de Türk Askerlerine saldıranlar bizden değildir. Her iki kitlenin de hizmet ettikleri Uluslararası Terör Örgütlerinin emrinde olan kullanışlı aparatlardır.

Sağduyu hakim gelecektir muhakkak.

Bu yüzden Oyuna Gelme Türkiye diyoruz.

Selam ve dua ile…

     

18.07.2024 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNİ

Ankara Altılı Ganyan Tahmini

Adana 01 FK'nın Yeni Teknik Kadrosu Belli Oldu.

Adana 01 Futbol Kulübü’nün yeni sezon öncesi Ankara Kızılcahamam’da güç depoluyor. Sarı-Siyahlı ekip, 26 Temmuz’da ilk etap kamp çalışmalarını tamamlayacak.

Ali Demirçali "Yüreğir’de Engelli Kardeşlerimizin Yüreklerine Dokunmaya Devam Edeceğiz.”

törende yaptığı konuşmada, dağıtımı yapılan medikal malzemelerin her bir engellinin hayatını büyük oranda kolaylaştıracağını ifade etti.

"Türk Gençliğini Bir Kere Daha Ülkü Ocaklarına Davet Ediyorum.”

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu.

Karaisalı Belediyesi "Hizmet İçin Her Yerdeyiz"

Karaisalı Belediye Başkanı Bekir Şimşek, yayla ve ilçe merkezinde vatandaşın yaşam kalitesini artırabilmek amacıyla her alanda hizmet sunumunu sürdürüyor

Aladağ Belediyesi "Hedef Güvenli ve Konforlu Yollar"

Aladağ Belediyesi Yol ekipleri ilçede yapılan yol düzeltme çalışmalarının ardından sıcak asfalt serimine başladı

Adana'da Torbacı Operasyonları Devam Ediyor.

Evlerde yapılan arama çalışmalarında yemek masasının içerisine ve çöp kutularına yapılan zuladan uyuşturucu çıktı

Adana'da Beton Mikseri Devrildi.

Adana'da bariyerlere çarparak devrilen beton mikserinin sürücüsü Hasan Özduran (32), hayatını kaybetti.

Daha'da Yanacagiz.. Afrika Sıcakları Geliyor ..

Türkiye, Afrika'dan gelen sıcak hava dalgalarının etkisi altına girdi

17.07.2024 İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNİ

İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNİ

Emekliye Müjde ....En Düşük Maaş 12.500 ₺

Vergi Paketi’nin detayları ile en düşük emekli maaşına yapılacak zammı açıkladı.

Tİms'B den Fenomen Olmaya Aday Bir Adana Dizisi Daha....

Adanalı sahiplerinden olan Timur Savcı’nın tercih önceliğiyle “Yasak Aşk” dizisinin çekimleri Adana’da gerçekleşecek.

Kadir Aydar "Ceyhan’ın modern ve güvenli ulaşım ağına kavuşturmak için çalışmalar devam ediyoruz "

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan’ın Yumurtalık istikametinden giriş yolunu duble yola dönüştürüyor.

Ali Avan " Pozantı’da sıcak asfaltı ve yolun durumuna göre parke taşı yenilenmemiş bir sokak kalmayacak"

Pozantı genelinde başlattığı yol yenileme ve bakım onarım çalışması her geçen gün devam ediyor

16.07.2024 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNİ

Ankara Altılı Ganyan Tahmini